Kwaśno-gorzki posmak w ustach i przezroczyste szkliwo miesiąc po leczeniu kanałowym

Minął miesiąc od leczenia kanałowego, przed zabiegiem zrobiła mi się przetoka na dziąśle sięgająca zatoki. Od czasu jej powstania budzę się z kwaśno-gorzkim posmakiem w ustach, który miał zniknąć po miesiącu od wyleczenia zęba. Zaobserwowałem też, że szkliwo na przednich siekaczach zrobiło się przezroczyste, widać jaśniejsze prześwity w okolicach plomb. Czy ma to związek ze wspomnianym kwaśnym posmakiem w buzi? Kiedy objawy ustąpią? Nie mam zgagi ani refluksu, staram się trzymać dietę zasadową.

Najlepiej udać się do periodontologa - trzeba znaleźć przyczynę nieprzyjemnego smaku. Co do zębów przednich - przyczyną "prześwitów" nie jest leczenie kanałowe innego zęba. Najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego w celu diagnostyki ( bez obejrzenia Pana zębów niewiele można "zdalnie" poradzić ).