Kyfotyczne ustawienie kręgosłupa powodujące zniesienie rezerwy płynowej

kyfotyczne ustawienie kreg.powoduje niemal calkowte zniesienie rezerwy płynowej rdzenia dyskopatia dehydrytacja krazka pekniecie pierscienia włoknistego niewielkie wypukliny zweza przednia rezerwe plynowa rdzenia Mam silne zawroty głowy mdlosci zachwiania równowagi bol wrażenie jakby glowa z karku mi spadała.Czy to od kręgosłupa w opiesie MR wiecej tego opisu jest..Jestem od poł roku na zwolnieniu neurolog twierdzi ze od kręgosłupa ortopeda ze sprawy neurologiczne.A ja cierpię i nie mam pomocy.

Proponuje wybrać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który przeprowadzi wywiad i badanie narządu ruchu (testy funkcjonalne). Prostymi testami potwierdzi lub zaprzeczy objawom pochodzącym od kręgosłupa.

Witam serdecznie,

Na podstawie Pani opisu należy sądzić, że dolegliwości wynikają z choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, związanej z obecnością przepuklin krążków międzykręgowych oraz prawdopodobnie niestabilności kręgosłupa szyjnego, co należałoby jeszcze potwierdzić wykonaniem zdjęć czynnościowych kręgosłupa szyjnego w przodopochyleniu i tyłopochyleniu głowy. Prawdopodobnie nie wystarczy leczenie zachowawcze w postaci fizjoterapii i potrzebna będzie operacja neurochirurgiczna, która zwykle jest skuteczna. Zachęcam Panią do przesłania dokładnego opisu swoich dolegliwości wraz z badaniem MR kręgosłupa (opis i badanie) za pośrednictwem mojej strony internetowej www.joannaurbanowska.pl, gdzie w ofercie świadczeń medycznych udzielam e-konsultacji.

Pozdrawiam
dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg