Kyfotyczne ustawienie odcinka szyjnego

Kyfotyczne ustawienie odcinka szyjnego.Na poziomach C4/C5 i C5/C6 widoczne posrodkowo-dwuboczne przepukliny krazkow miedzykregowych oraz osteofity w stawach Luschki po stronie prawej.Uciskaja one worek oponowy i zwezaja otwory miedzykregowe z modelowaniem prawego korzenia C6.Degeneracyjne obnizenie wysokosci i sygnalu krazka C5/C6.Na poziomach C6/C7 i C7/Th1 stwirrdza sie posrodkowe protruzje krazkow,modelujace worek oponowy.To wynik MR kr.szyjnego.Czy to powazne? Jestem po wypadku. Marzena

Witam,
opis Pani MR świadczy o wcześniejszych problemach w odcinku szyjnym. Słowo "wypadek", nie mówi zupełnie nic. Odnosząc się do samego opisu: nie nie należy tego bagatelizować. Jeśli ma Pani dolegliwości neurologiczne takie jak drętwienie prawej ręki, zawroty głowy, rdzę udać się niezwłocznie do ortopedy/neurologa, lub dobrego fizjoterapeuty.

Pozdrawiam