Łączenie leków antydepresyjnych z alkoholem

Witam. Od roku leczę się lekami antydepresyjnymi i mam pytanie czy mogę je łączyć z alkoholem czy naprzykład w dzień spożywania alkoholu nie brać leku? nie mówię tutaj o dużej ilości spożycia alkoholu ale naprzykład o jednym piwie, lub 2-3 kieliszkach szampana. Czy można łączyć lek z alkoholem?

Zachęcam do konsekwencji w leczeniu depresji.
Odstępstwa są działaniami ryzykownymi.
Mówiąc szczerze, są to pytania do lekarza leczącego, a nie do internetu. Należy szanować swoje zdrowie.
Oczekiwanie na konkretne rady przy udzieleniu prawie zera informacji nie jest zasadne.
Pozdrawiam. JW

Witam, nie można łączyć leków z alkoholem. Alkohol może osłabiać lub wzmagać ich działanie. Przerywanie leczenia aby napić się alkoholu również nie jest wskazane. Wszelkie zmiany powinny być konsultowane z lekarzem który zalecił leki. Proszę poruszyć ten temat na najbliższej wizycie.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl