Tiapridal i Haloperidol przyjmowane razem

Witam dostalam od lekarza lek tiapridal po przeczytaniu ulotki jest napisane ze nie mozna go łączyc miedzy innymi z haloperidolem ktory obecnie biore,lekarz moj natomiast kazal mi laczyc oba te leki, tiapridal mam brac rano a haloperidol na wieczor. Tyle ze po przeczytaniu ulotki mam troche stracha bo tam napisane jest wyraznie zeby nie laczyc z haloperidolem i nie wiem co zrobic teraz :(:( prosze o pomoc, czy faktycznie jest tao, że tiapridal i haloperidol nie powinny byc przyjmowane razem czy moze ulotka troche "przesadza" i powinnam raczej sluchac lekarza prowadzacego? a jesli cos jest nie tak to dlaczego lekarz kazal mi laczyc tiapridal i haloperidol? czy jest ryzyko, ze takie polaczenie wywola jakies niepozadane efekty uboczne i jesli tak to jakie to moga byc skutki? z gory dziekuje za odpowiedzi. pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taka sytuacja wymaga opierania się o zalecenia lekarza. Nie wiem na co Pani choruje i jaką kurację stosuje lekarza prowadzący. Informacja w ulotce jest po to by działanie obu leków nie potęgowało się na wzajem, nie mniej jednak w Pani sytuacji właśnie o to najprawdopodobniej chodzi lekarzowi prowadzącemu.