Łagodne rysy twarzy, wątła budowa ciała i brak zarostu u 19-letniego mężczyzny

Witam. Jestem 19-letnim mężczyzną. Uważam że moje dojrzewanie może nie przebiegać prawidłowo, zważywszy na to, że mam bardzo łagodne rysy twarzy, wątłą budowę ciała i brak zarostu. Jakie kroki mam podjąć, aby upewnić się że wszystko jest w porządku, lub nie? Jakie badania mam wykonać? Czy jeszcze nie jest za późno aby wspomóc się hormonami?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pan wątpliwości co do prawidłowości przebiegu dojrzewania sugeruję konsultację ze specjalistą endokrynologiem. Specjalista zleci wszystkie niezbędne badania. Skierowanie do specjalisty uzyskasz od lekarza POZ.