Łagodny przerost lewej komory serca

W dniu wczorajszym otrzymałem wynik echo serca,który m.in.stwierdza:łagodny przerost lewej komory serca. EF-60%.Moje pytanie:jak należy leczyć ten stan i jaki przyjąć sposób postępowania,aby można cofnąć ten przerost.Nadmieniam,że jestem po zawale-2008 r,rozrusznik serca,nadciśnienie tętnicze skutecznie leczone.Dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest weryfikacja dotychczasowego leczenia. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.