Łagodny rozrost stercza i wynik badania PSA

Mam łagodny rozrost stercza, pod kontrolą urologa od 5 lat, codziennie biorę omnic ocas, w poprzednich latach psa było około 4 nie było większych problemów. W tym roku PSA podskoczył do 6,5. Chciałem powtórzyć badanie na wolne PSA bo badaniem per rectum lekarz nic podejrzanego nie wykrył. Ale otrzymałem od razu skierowanie na rektalne USG prostaty. Proszę o poradę czy iść na to dość chyba uciążliwe badanie czy tez jeszcze poczekać i powtórzyć najpierw ogólne plus wolne PSA? Jestem po zawale 63l

Witam, obliczanie z wyników PSA - wolnego i całkowitego nie jest pewne, nie można się na nim bezkrytycznie opierać. Lepsze rozwiązanie to biopsja prostaty pod kontrolą USG. Pozdrawiam RH