Laktacja po martwym porodzie

18.12 urodziłam martwą córeczkę, po porodzie dostałam Bromergon na zatrzymanie laktacji. Po zaprzestaniu brania tabletek, po tygodniu pokarm wrócił. Moje piersi nie są bolesne, nie robią się zastoje, nie ma guzków, pokarm leci jak nacisnę na pierś. 1.Czy w związku z utrzymującą się laktacją miesiączka nie nadejdzie ? 2.Bardzo chce zajść w drugą ciążę,lekarz dał mi zielone światło, lecz obawiam się,że przez pokarm,mam podwyższoną prolaktynę,nie dostanę miesiączki i będę miała problem żeby zajść

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc odpowiedzieć na pytanie konieczne jest badanie lekarskie. Proszę udać się do ginekologa.

Laktacja zależy głównie od tygodnia ciąży, w którym odbyty był poród. Prawdopodobnie leczenie bromergonem było zbyt krótkie, stąd przetrwała laktacja. Można terapię powtórzyć. Jeśli poród był samoistny, to zajście w ciążę może być planowane szybko. Samo wydobywanie się pokarmu po ucisku brodawek na pewno w zancznym stopniu nie wpłynie na Pani szansę na zajście. Nie ma co się stresować.