Łamanie zębów w wyniku bruksizmu

Mam ogromne problemy z zebami, które są wynikiem bruksizmu. Mam już trzecią szynę relaksacyjną, każdy ząb z inlayem, mimo to wciąż łamię zęby. minął rok odkąd "podniosłam " zgryz a już połowa z zebów jest połamana, jeden pęgł dokorzeniowo i musiał zostac usuniety, inne rozpadają się po kawałku. Nie mam już pieniędzy na leczenie które pochłonęło kilka tysięcy. nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić. Bardzo proszę o jakąś podpowiedź. poddam sie wszystkiemy,byle nie ciagło to za sobą kolejnych kosztów

Niestety bruksizm jest chorobą przewlekłą - leczenie wymaga czasu, cierpliwości oraz nakładów finansowych. Przede wszystkim trzeba zacząć od diagnostyki ( dokładny wywiad i badanie ). Najczęściej czynnikiem sprawczym są stres, wady zgryzu, zaburzenia ze strony SSŻ etc. Po zdiagnozowaniu przyczyny można podjąć się leczenia.

Najprawdopodobniej cierpi Pani na chorobę okluzyjną zębów, czyli zaburzenia pracy mięśni żucia i stawów skroniowo-żuchwowych. Towarzyszy mu ścieranie, kruszenie się zębów, napięcie mięśni żucia, przeskakiwanie w stawie żuchwowym, a nawet bóle głowy. Aby je wyleczyć, najpierw należy zlokalizować źródło problemu, mogą być nim m.in. wady zgryzu, niedopasowane plomby w zębach, ubytki zębowe, krzywo wyrzynające się ósemki lub wady szkieletowe, czyli genetyka. Stres także zwiększa dolegliwości. Najlepiej, aby terapii podjął się specjalista w leczeniu tego schorzenia, który dzięki odpowiednim badaniom diagnostycznym dostosuje metodę rozwiązania problemu. Chorobę można skutecznie leczyć za pomocą ekwilibracji, czyli wyrównania zgryzu, zabiegów ortodontycznych, czasem konieczne są także zabiegi chirurgiczne. Bezsprzecznie jednak należy leczyć chorobę, bo w konsekwencji może doprowadzić do utraty zębów.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry