Łamliwość paznokci, wypadanie włosów a a TSH i wzrost wagi

Witam, bardzo przytylam, lamia mi sie paznokcie, wypadaja garsciami wlosy, do tego mam suche kolana i lokcie, czuje zmeczenie a nie moge zasnac... zrobilam wyniki tsh i mam podwyzszone bo 4.920ulU/ml (norma do 4.500) za to ft4 mam w normie bo 12.19 pmol/l (norma 11.50-21.00). pytanie: jesli wdroze leczenie czy latwiej mi bedzie schudnac? zdecydowalam sie zrobic test na tsh bo zaczelam sie odchudzac: nie jem chleba, slodyczy, ograniczam makarony i nie jem po 19:00 a mimo to waga stoi w miejscu.

Witam,
Sugeruję wizytę u endokrynologa, które pokieruje Panią na bardziej szczegółowe badania. Wynik badań i objawy, które Pani wypisały wskazują na niedoczynność tarczycy. W związku z tym, że choroba ta jest powiązana ze spowolnionym metabolizmem, osoby na nią cierpiące muszą zrobić wszystko żeby go podkręcić. Do tego potrzebne są: odpowiednio skomponowana dieta, z większym udziałem białka- samo ograniczenie węglowodanów na nic się zda, kiedy żywienie kuleje w innych aspektach, no i aktywność fizyczna, która jest kluczowym elementem.

Sugeruję wizytę u endokrynologa i dietetyka, który ustali Pani odpowiedni plan działania.

Zapraszam do współpracy:)

Pozdrawiam serdecznie i trzymam za Panią kciuki,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl