Laparoskopia diagnostyczna a wykrycie żylaków

Witam. 18 letnia córka miała zabieg laparoskopii, celem zdiag. i wyleczenia endometriozy. Zabieg zaprzeczył jej istnienie, natomiast w badaniu zaobserwowano niespotykaną ilość żylaków w obrębie narządów. Lekarz stwierdził, że nigdy wcześniej u tak młodej osoby nie widział tylu rozległych żylaków (porównał córkę do kobiety w wieku starczym). Córka od lat cierpi na okropne bóle towarzyszące miesiączkowaniu. Bardzo proszę o informację, jakie mogą przyczyny, jak wyglądać może leczenie etc.

Aleksander Ropielewski

Niestety nie jestem w stanie udzielic odpowiedzi na Pani pytanie. Przyczyny najpewniej są wrodzone i trudno będzie znaleźć jednoznaczny czynnik żylaków narządów rodnych.