Laparoskopia ginekologiczna

Witam, dwa tygodnie temu miałam laparoskopię ginekologiczną. Dokładniej były to dwa torbiele czekoladowe 5 cm na prawym jajniku i 6 cm na lewym. Przez pierwszy tydzień oprócz bóli po cięciach i stanu podgorączkowego nic mi nie dolegało. W drugim tygodniu jednak doszły zaparcia, w dodatku dosyć bolesne. Czuje jakby coś tam cały czas zalegało i rozbierało mnei w dole brzucha skutkiem czego czuje czasami takie jakby kłuca po prawej bądź lewej stronie i czasami kolki. Czy to normalne?

Jeśli obecnie ma Pani nadal zaparcia to te dolegliwości właśnie są związane z zalegającym stolcem, a nie przebytym zabiegiem. Najlepiej przyjąć jakieś leki dostępne bez recepty, które poprawiają perystaltykę jelit, działają przeciwzaparciowo, rozmiękczają stolec i ułatwiają jego wydalanie. W razie braku efektu tych leków konsultacja z lekarzem rodzinnym.