Laparoskopowa operacja przepukliny rozworu przełykowego

Panie doktorze, mam takie pytanie: czy takie dwie rzeczy mogą utrudnić, przeszkodzić w operacji laparoskopowej przepukliny roztworu przełykowego?

  1. Korzeń zęba?
  2. Niekiedy przy wypróżnieniu mam niewielkie krwawienie z pęknięcia końcówki odbytu (nadwrażliwość jelita, hemoroidy 2 stopnia). Proktolog, u którego się leczę stwierdził, że to nie problem. Byłem u niego wiele razy, pytałem. Leczę się na to maścią, np. Ruskoreks i tabletkami. Parę lat temu miałem zabieg zamknięcia tętnic hemoroidalnych. Niedawno miałem kolonoskopię, ale wykazała, że wszystko jest dobrze.

Czy to nie będzie przeszkodą, bo staram się o operację i to dla mnie bardzo ważne pytanie.

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Ani istnienie korzenia zębowego, ani też krwawiące okresowo hemoroidy nie mają jakiegokolwiek wpływu na przeprowadzenie operacji przepukliny rozworu przełykowego metodą laparoskopową. Proszę się nie martwić. Na pewno te dolegliwości nie wpłyną na przebieg operacji.