Laparoskopowe usunięcie torbieli jajnika a miesiączka

Witam! Czy w trakcie usunięcia torbieli jajnika laparoskopowo można mieć miesiączkę? Czy w takim przypadku nie będzie problemu z zajściem w ciąże po zabiegu? Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zwykle planowe operacje laparoskopowe wykonuje się po zakończeniu krwawienia miesięcznego. Przeprowadzenie zabiegu podczas miesiączki nie powinno mieć wpływu na zajście w ciąże w przyszłości.