Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Laparoskopowe usunięcie żylaków powrózka nasiennego lewego jądra

Witam, jestem 3 tygodnie po laparoskopowym zabiegu żylaków powrózka nasiennego lewego jądra. Na lewym jądrze zauważyłem że jedna z żyłek do niego przylega, jakby się z nim zrosła. Zastanawiałem się czy to nie jest jakiś guz i udałem się na USG jąder. Nie wykazało ono nic niepokojącego. Lekarz stwierdził tylko że powstało trochę płynu i że to normalne po operacji. Wizytę kontrolną u lekarza prowadzącego mam dopiero w kwietniu i zastanawiam się czy czekać. Czy ta żyłka to coś normalnego?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

Sugeruję jeszcze jakiś czas ( kilka tygodni) obserwować zmianę, dac czas na wygojenie, jeśli nie będzie poprawy ,wtedy udać się do lekarza. Pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety