Laserowe usunięcie kamieni z nerki

Czy laserowe usuniecie kamienia z nerki boli czy dostane jakies zniecculenie i jak dlugo mni wiecej to bedzie trwac czy jakies badania bede miala robione strasznie sie boje prosze mi odpowiedziec

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to zabieg kruszenia złogu. Nie wymaga znieczulenia. Zlogi same są wydalane.

Witam, laserem rozbija się kamień po nakłuciu nerki i wprowadzeniu instrumentu optycznego (nefroskop) przez który wprowadza się włókno lasera. Zabieg, który nazywa się PCNL, oczywiście wykonuje się w warunkach sali operacyjnej, w znieczuleniu. Poprzednia odpowiedź Kolegi P.B. dotyczy zabiegu ESWL, który nie ma nic wspólnego z laserem. Pozdrawiam RH