Laserowe usuwanie zaskórników

Witam, jestem zainteresowana laserowym usuwaniem zaskornikow. Czy ktoś z Państwa mógłby przybliżyć mi ewentualne zagrożenia, wynikające z zabiegu oraz gdzie mozna go wykonać. pozdrawiam!

Witam, rozumiem ,ze ma Pani na mysli peeling laserowy. Jeżeli tak, jest to zabieg, ktory polega na zastosowaniu lasera np CO2 z uzyciem małej energii. Zabieg powoduje lekkie podraznienie skóry a następnie jej złuszczenie co daje efekt odświeżenia, zwężenia porów skórnych i wyrównania kolorytu skóry.
zagrożenia - jak przy każdym peelingu- trzeba dbać o higienę aby nie nadkazić skóry, może wystapić opryszczka. Nic innego nie powinno się zdarzyć.
Ewa Rybicka

Opcje przy skórze trądzikowej są rożne- począwszy od serii peelingów medycznych, poprzez peeling węglowy z użyciem lasera Q-switch, na zabiegach z użyciem lasera eCO2. Do codziennej pielęgnacji polecam apteczne serie kosmetyków dedykowane dla cery tłustej.

Witam
Najczęściej do peelingu laserowego używane są dwa typy laserów: laser CO2 oraz Q-switch. Gojenie jest zależne od zastosowanych parametrów oraz typu skóry. Najczęściej jest to około 5-7 dni, tj. po głębokim peelingu chemicznym. Przez ten okres skórę należy chronić zaleconymi przez lekarza kremami, zachowywać higienę, żeby uniknąć nadkażenia bakteryjnego, najczęściej zalecany jest również Heviran, żeby zapobiegać opryszczce. Do 1 m-ca należy bezwzględnie chronić skórę przed UV, żeby zapobiec przebarwieniom.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska