Latające punkty przed oczami i skupiska kropeczek u krótkowidza

Witam serdecznie,od 4 miesięcy zauważyłam latające "kłaczki" przed moim okiem. Najpierw widziałam w prawym oku, nastepnie zaczęłam widzieć w lewym. Po dokładnym przyjrzeniu , zauważyłam że są to pewnego rodzaju przezroczyste łańcuszki. Widzę również skupiska kropeczek a takze pojedyncze kółeczka które są puste w środku. Mam wrażenie że jest ich coraz więcej. Po zmrużeniu oczu, jest tego dość sporo. Mam 22 lata, jestem krótkowidzem(OL -2,5 OP -3) Co może powodować te objawy oraz ich nasilenie?

Są to męty w ciele szklistym,problem na pewno denerwujący Panią. W pewnych sytuacjach oświetleniowych może nawet bardzo przeszkadzać. W Pani przypadku ważne jest dokładne zbadanie siatkówek obu oczu,żeby być pewnym ,że nie ma uszkodzenia.Regularne badania trzeba początkowo robić co 6 m-cy potem można rzadziej, jeśli nie ma żadnych zwyrodnień siatkówki.Ma Pani małą wadę, ale musimy pamiętać ,że nie wartość wady jest istotna ale jakość siatkówek. Oczywiście leczenie zapisze lekarz/najczęściej jodki/ Pozdrawiam