Ile kalorii trzeba odjąć od całkowitej przemiany materii, aby bezpiecznie zmniejszyć masę ciała?

Witam. Ile kalorii trzeba odjąć od całkowitej przemiany materii aby bezpiecznie zmniejszyć znaczną mase ciała?

Na mojej stronie znajdziesz sporo artykułów związanych z żywieniem - myślę, że pomogą Ci ułożyć sposób odżywiania w zdrowy sposób. http://miesowicz.dobrydietetyk.pl/porady/czytelnia/. W razie potrzeby zapraszam do kontaktu przez poradnię internetową.
pozdrawiam, M. Mięsowicz
www.miesowicz.dobrydietetyk.pl

Dzień Dobry,
standardowo ucina się w granicach 500-1000kcal. Jednak wszystko zależy od obecnego stanu zdrowia, obecnej diety oraz aktywności fizycznej.
Zachęcam do współpracy z dietetykiem.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!

Każdą zmianę masy ciała należy rozpatrywać indywidualnie. Wszystko zależy od obecnej masy ciała, wieku, nawyków żywieniowych, do jakiej masy ciała dążymy, pracy jaką wykonujemy czy aktywności fizycznej. Niektóre źródła podaję, że w celu obniżenia masy ciała, kaloryczność diety należy zmniejszyć o 500-800 kcal. Jednak jest to dość duża ilość energii, dlatego rozważniej byłoby obniżyć o około 200-300 kcal. Wtedy nie powinny pojawiać się napady głodu, ani poczucie, że czegoś brakuje naszemu organizmowi. Dzięki stopniowemu obniżaniu kaloryczności jest łatwiej zapanować nad efektem jo-jo. Najlepszym sposobem jest zmiana nawyków żywieniowych, gdyż często nie wiemy, że jakieś popełniamy. Bardzo ważne jest, aby w trakcie odchudzania wartość energetyczna diety nie była niższa od podstawowej przemiany materii. Określa ona ile energii musimy dostarczyć organizmowi, aby pozwoliło to na przeżycie i zapewniło energię na podstawowe procesy zachodzące w organizmie, będąc w spoczynku, czyli nie wykonując żadnej dodatkowej aktywności.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Chcesz szybko schudnąć? Zacznijmy od nawyków żywieniowych.
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/chcesz-szybko-schudnac-zacznij-od-zmiany-nawykow.html?c=9