Osoba Witam. Od około miesiąca leczę się od drożdżaków, które przeniosły mi się na paznokcie. Byłam u dermatologa, który dał mi skierowanie na badania w których wynik się potwierdził. Zastosowała mi leczenie, przez tydzień brałam F*** 100mg, a teraz biorę F*** 50mg przez 28 dni. Ale zauważyłam i wyczytałam w ulotce, że skutki uboczne są takie, że mogą wypadać włosy, bądź może nastąpić świąd skóry. No ja tak właśnie mam. Co mam zrobić - przestać to brać i zgłosić się do lekarza, który mi to przepisał? Sama nie wiem co robić, doradźcie mi.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Joanna Gładczak 78
Lek. Joanna Gładczak Internista, Tychy 78 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie.

Niestety wsytapiły u Pani objawy uboczne terapii, proszę koniecznie skonsultować się ponownie ze swoim lekarzem, który najprawdopodobniej spróbuje zmienić leczenie.

Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Dermatologia – Jeśli złość sprawia, że stajesz się blady, wściekłość z kolei powoduje, że twoja twarz oblewa się czerwienią, z powodu zimna zaś siniejesz, to takie zmiany barwy skóry są zasadne i łatwo wytłumaczalne. Gdy jednak ni stąd, ni zowąd na skórze pojawiają się czerwone plamy lub inne zmiany, mogą one być zapowiedzią rozmaitych chorób.
  • Drożdżyca – Drożdżyca to schorzenie skóry wywołane przez drożdżopodobne grzyby z rodzaju Candida, dlatego jest również nazywane kandydozą. Grzyby mogą nie powodować żadnych dolegliwości, jednak w odpowiednich warunkach zasiedlają skórę, błony śluzowe i paznokcie.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach