Leczę się z powodu anoreksji - kiedy powróci miesiączka?

Witam serdecznie! Mam 14 lat i 161 cm wzrostu. Moja przygoda z anoreksją zaczęła się w maju 2010. Zaczęło się od odchudzania, które szybko przerodziło się w zaburzenia odżywiania. W najgorszym stadium choroby ważyłam 45 kg, a mój poziom estrogenu wynosił 13. Dieta jaką stosowałam ograniczała się do około 500-600 kcal dziennie. Jadłam głównie chudy drób, kromkę chleba z masłem na dzień oraz dużo warzyw. Jednak od sierpnia zaczęłam się racjonalnie odżywiać (w tym celu udałam się do dietetyka), który zaoferował mi pełnowartościową dietę. Od tego czasu przytyłam 7 kilogramów, więc obecnie ważę 52 kg. Moja obecna dieta, mająca na celu utrzymanie wagi dostarcza 1800 kcal dziennie. Jednak do tej pory nie dostałam miesiączki, chociaż bardzo tego chcę! Chciałabym dostać okres bez użycia hormonów, gdyż słyszałam, że powodują tycie, czego wolałabym uniknąć. Na końcu dodam, że w ciągu ostatniego miesiąca moje piersi znacznie się powiększyły, a poziom estrogenów wynosi 30. Kiedy mam szanse na okres? Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Aby na nowo pojawiła się miesiączka konieczne jest osiągnięcie przez Panią odpowiedniej masy ciała. Skoro okres się jeszcze nie pojawił, to oznacza, że jeszcze za mało Pani waży.

Jednak w niektórych przypadkach konieczne jest włączenie odpowiednich leków. Wówczas nie ma innego sposobu na ponowne pojawienie się miesiączki.

Aby określić, czy potrzebuje Pani leków, konieczna jest wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam