Leczenia kanałowe szóstki i metody odbudowy

Witam. Mam wyleczoną szóstkę kanałowo. Korona zęba jest cała i w dobrym stanie. Jaka metoda odbudowy zęba jest najlepsza ?Czy włókno szklane jest wkładane do środka zęba ,a moja korona zostaje i na to jest nakładana plomba? Czy odzyskam naturalny kształt zęba? Czy do wkładu z włókna szklanego konieczne jest spiłowanie mojej korony? Czy istnieje dla mnie jakaś inna metoda? Korona chyba nie jest potrzebna przy zachowaniu mojego zęba?

Włókno szklane wklada sie do kanału i dzięki temu zab jest mocniejszy i bardziej odporny na zlamanie. Skoro Pani ma koronę zęba w calosci można odbudowac ją odbudowa inlayem lub za pomoca kompozytowego wypełnienia. Korobe zeva piluje sie no pod wykonanie korony protetycznej.