Leczenie Amotaksem w piątym miesiącu ciąży

Witam, mam 30 lat, jestem w 5 miesiącu ciąży. Około 20.12 zachorowałam (podwyższona temp., kaszel z zieloną flegmą, ból gardła ogromny, brak apetytu, zatkany nos), lekarza przepisał mi antybiotyk Amotaks, po dwóch dniach pozostał ból gardła promieniujący do ucha, przy przełykaniu, kręceniu szyją, mówieniu. Trafiłam do laryngologa -przepisał Amoksiklav na 7 dni, dolegliwość jest już mniej nasilona ale jest. Antybiotyk skończyłam brać 30.12. CRP, OB ,Morfologia w normach. Proszę o opinie

większość narządów ciała człowieka rozwija się do końca pierwszego trymestru ciąży i w tym to okresie trzeba szczególnie uważać na rodzaj przyjmowanych , leków, pokarmów, odżywek, używek itd. To nie znaczy że w pozostałych trymestrach ciąży można robić co się chce tak ze strony lekarzy jak i z Waszej strony. Powiem Ci wprost...nim połkniesz jaki kolwiek lek będąc w ciąży, przeczytaj ulotkę tego leku przynajmniej w rubryce przeciwwskazania i działania niepożądane. I jeszcze powiem Ci w tajemnicy...lekarze tego nie czytają i robią niejednokrotnie krzywdę chorym. Wyniki masz dobre, nie byłaś chora tylko przeziębiona a więc miód,czosnek,cebula, grzane piwo z żółtkiem, nacieranie itd, itp.