Leczenie autyzmu i padaczki u 5-latka

Witam mam syna z autyzmem i do tego z padaczka ma takie objawy od czasu do czasu szczypania gryzienia pozatym jest fajnym sunkiem 5 letnim chcialbym otworzyc mu fundacje lub cos w tym stylu na czym rzecz polega prosze o jakas dobra rade uczeszcza do OREWU w juszczynie w malopolsce kolo MAKOWA PODHALANSKIEGO ponad 1 roku lecz nic nie wskazuje na poprawe lecz na gorze co mam w tej sytuacji robic dziekuje

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, nie istnieje jedna metoda leczenia autyzmu, każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby. Jednak ważne jest, aby jak najwcześniej rozpocząć leczenie, zarówno poprzez terapię, jak i poprzez odpowiednią dietę czy suplementację. Na efekty prowadzonej terapii trzeba czasami czekać długo, ale zachęcam Pana do rozmowy z terapeutami, jakie metody stosują, jakie widzą postępy, trudności. Praca z małym dzieckiem z całościowymi zaburzeniami rozwoju powinna być kompleksowa i obejmować także prace w domu z rodzicami, co pozwala osiągać lepsze efekty pracy. M.Prus

Założenie fundacji jest sporym wyzwaniem. Nie tylko prawno organizacyjnym, ale także związanym programem działania, podejmowanymi akcjami, promocją itp. Być może warto "włączyć" się w działalność już istniejących fundacji i organizacji?A także poszukać na blogach i stronach internetowych ludzi, którzy przez to przeszli informacji i porad dotyczących możliwości działania.

Witam Pana
Jeżeli chciałaby Pan uzyskać więcej pomocy proszę zgłosić się do Stowarzyszenia dla Rodziców Dzieci Autystycznych, takie Stowarzyszenie działa w Krakowie, mógłby Pan spotkać się z innymi rodzicami dzieci autystycznych, wesprzeć się, podzielić swoimi wątpliwościami. Zawsze znajdzie się ktoś kto może dać dobrą radę, polecić innego specjalistę, ktoś komu można zaufać i po prostu się wygadać.
Anna Suligowska

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Poprawa nawet minimalna może przyjść po wielu miesiącach terapii. Dlatego ważna jest jej systematyczność i ciągłość. Dziecko z autyzmem potrzebuje terapi zawsze i wieloaspektowej by jego rozwój stymulować na rożne sposoby. Trzeba dużo cierpliwości i czasu.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Zachęcam do zapoznania się z artykułem o autyźmie:
https://portal.abczdrowie.pl/autyzm-u-dzieci-co-jest-wazne-i-jak-postepowac