Leczenie autyzmu u 4-latka

Mam czteroletniego wnuka,jest chory na autyzm.Jak się urodził nie było tego widać,do dwóch lat.Teraz przestał mówić,nie woła że chce siusiu,denerwuje się,ma tylko piękny uśmiech.Czy da rady wprowadzić takie dziecko aby w miarę funkcjonowało,tak jak wołało siusiu,rozmawiało.

Witam Panią
Jeżeli Pani wnuk ma zdiagnozowany autyzm to jedną z proponowanych i skutecznych terapii jest terapia behawioralna, proponuje także skorzystać z zajęć z integracji sensorycznej, hipoterapii i innych form wspomagania rozwoju. Niestety takie terapie aby zakończyły się powodzeniem muszą trwać latami, warto jednak próbować i jak najwięcej pracować z dzieckiem.
Anna Suligowska

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam. W Warszawie jest mnostwo osrodow zajmujacch sie wspomaganiem rozwoju osob z autyzem. wystarczy wpisac to wyrazenie w przegladarce i cos Pani znajdzie. dziecko wymaga diagozy i terapii przy pomocy osob pracujacych z osobami z autyzmem. Pozdrawiam sedecznie!

Witam

Oczywiście istnieje możliwość pomocy dziecku. W przypadku autyzmu ważne jest uczestniczenie w terapii która może w znacznym stopniu poprawić funkcjonowanie Wnuka. Autyzmu nie można wyleczyć ale można w znaczny stopniu pokonać trudności dotyczące funkcjonowanie w społeczeństwie. Sukces terapii zależy w dużej mierze od głębokości zaburzeń oraz ich rodzaju.
W Warszawie polecam fundacje Synaspis.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Podstawą jest wielokierunkowa terapia prowadzona w sposób systematyczny kilkanaście godzin tygodniowo. Proszę zatem korzystać z wszelkich możliwości.
Pozdrawiam AM