Leczenie borderline i zaburzeń lękowych

Jak radzić sobie z lękiem , mam zaburzenia lękowe w sumie podejrzewano u mnie borderline jestem 20 letnim mężczyzna nie radzę sobie z lękiem jest tak silny , ze ma wpływ tez na somatyzację , czuje pieczenie w głowie , ścisk jakby serca , podczas zbliżenia z partnerką zamiast skupić się na doznaniach stresuje sie odczuwam lęk po czym zawodzę... biorę leki hydroksyzyne doraźnie i paroksetynę , odechciewa mi sie jej brać bo powoduje zaburzenia sexualne czy są leki przeciwlękowe bez wpływu nalibido

Witam
Stosując leki bez konsultacji z lekarzem tylko pogarsza pan sytuację.
Objawy będą się nasilać. Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
W terapii zaburzeń lękowych i osobowości borderline stosuje się
dwa podstawowe środki: leczenie farmakologiczne oraz psychoterapię.
Zachęcam do skonsultowania problemu z psychiatrą i psychoterapeutą
zanim pojawią się kolejne objawy.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, przede wszystkim (jeżeli taka jest diagnoza) zachęcam do rozpoczęcia psychoterapii u psychologa - psychoterapeuty, która leczy przyczyny a nie objawy zaburzeń o których pan pisze. Stosowanie leków na własna rękę nie jest bezpieczne, proszę się skonsultować z lekarzem. Pozdrawiam.

Witam. O negatywnych skutkach leków proszę porozmawiać ze swoim psychiatrą. Natomiast zaburzenia lękowe skutecznie leczy się w gabinecie psychoterapeuty i zachęcam Pana do skorzystania z pomocy psychologicznej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Pana.
Bardzo Panu współczuję, choć mogę sobie tylko wyobrazić jak to jest odczuwać lęk przez większą część dnia i jak to może wpływać na nas oraz nasze relacje z innymi. Z drugiej strony mogę Pana pocieszyć, bowiem zaburzenia lękowe są dość łatwo redukowalne przy zastosowaniu odpowiedniego leczenia. Najskuteczniejszym podejściem w sytuacji bardzo silnych zaburzeń lękowych jest połączenie farmakoterapii (w celu usunięcia objawów) oraz psychoterapii (w celu usunięcia przyczyn). W innych przypadkach wystarczająca może się okazać sama psychoterapia. Serdecznie Pana zachęcam do podjęcia właśnie takich działań.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
https://michalpyter.com