Leczenie boreliozy a masa ciała

Witam.

Około tydzień temu pojawił się u mnie na styku pachy i pleców rumień, który się powiększał. Dermatolog przepisał mi preparat spiramycyny, a po kontroli dwa dni później zmienił na D*** 2 x 100 mg. Czy ta dawka nie jest zbyt mała - sportowiec, 100 kg?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Dawka antybiotyku, jaką Pan przyjmuje, jest prawidłowa według ogólnie przyjętych zaleceń. Rzeczywiście nie jest przeciwwskazane stosowanie większych dawek, ale takie postępowanie zależy już od indywidualnego doświadczenia lekarza prowadzącego.

Tutaj znajdzie Pan więcej informacji na temat leczenia boreliozy.

Serdecznie pozdrawiam!