Leczenie boreliozy kilka lat po ukąszeniu przez kleszcza

Cześć. Mam 15 lat, moją mamę ukąsił parę lat temu kleszcz. Ostatnio miała za wczesną miesiączkę i zrobiła wszystkie badania.

Na boreliozę też wyszło jej, że IgM ma dodatnie i wynosi 32,40. IgG również ma dodatnie, wynosi ono 96,49.

Czy moja mama jest chora, a jeżeli tak to czy wyzdrowieje i czy nie jest za późno na leczenie. Niecierpliwie czekam na odpowiedź i z góry dziękuję...

Dodatni wynik testów serologicznych przeprowadzanych metodą ELISA należy powtórzyć badaniem Western-blot.

Ponowny dodatni wynik potwierdza zakażenie boreliozą.
http://portal.abczdrowie.pl/borelioza

Bez względu na etap choroby należy jak najszybciej rozpocząć leczenie antybiotykiem.

Im później zostanie podjęte leczenie tym szanse całkowitego wyleczenia są mniejsze. (Największe, wynoszące ponad 95%, są wtedy gdy antybiotyk zastosowano we wczesnej fazie choroby).