Leczenie brodawczaka śródprzewodowego

Wykonaną miałam biopsję (BAC),jej wynik to brodawczak śródprzewodowy.Podjęto jego usunięcie poprzez biopsję gruboigłową.Tu z kolei okazało się że jest rozwidlony i nie da rady go usunąć w całości ,chciałam zrezygnować z biopsji i zasugerowałam lekarzowi operację ,ten powiedział że potraktujemy tę biopsję jako badawczą i usunięto to co dało radę usunąć ,resztę lekarz powiedział że usunie się operacyjnie.Mam wynik i czekam na wizytę ,zanim jednak to nastąpi chciałabym znać opinię innego lekarza.

Wszystko teraz zależy od wyniku badania histopatologicznego otrzymanego materiału z biopsji gruboigłowej. Na pewno jeśli to był gruczolak trzeba go doszczętnie usunąć operacyjnie. Jeśli okaże się niestety, że to rak postępowanie może być bardziej radykalne. Obecne postępowanie jest prawidłowe. Trzeba cierpliwie teraz czekać na wynik badania histopatologicznego.