Leczenie cieżkiej nerwicy

Witam, mam stwierdzoną ciężką nerwicę. Nie mogę sobie poradzić ze strachem, częste bóle w mostku - takie dziwne, bicie serca. Błagam o pomoc, to trwa już ponad 10 lat.

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Napisał Pan bardzo krótki list, w którym wspomina Pan, że zdiagnozowano u Pana ciężką nerwicę. Jeżeli zaburzenia lękowe trwają nieprzerwanie przez 10 lat, ciągle towarzyszy Panu strach, niepokój, napięcie i objawy somatyczne, jak kołatanie serca czy bóle w mostku, to koniecznie musi się Pan leczyć. Nie wspomniał Pan nic na ten temat – czy bierze Pan jakieś leki, chodzi na terapię albo na konsultacje do psychiatry? Nerwica sama nie zniknie. Jeżeli nie będzie Pan jej leczył, przykre i męczące objawy tylko się pogłębią, powodując, że Pana nastrój z dnia na dzień będzie się pogarszał. Myślę, że warto, by o Pana chorobie dowiedzieli się najbliżsi, którzy mogliby Pana wspierać. Jeżeli Pana samopoczucie ciągle się pogarsza, koniecznie musi się Pan skonsultować ze specjalistą. Do lekarza psychiatry może Pan umówić się w ramach NFZ lub prywatnie. Lekarz będzie mógł dokładnie stwierdzić, na jaki rodzaj nerwicy Pan cierpi i jaki schemat leczenia wdrożyć – czy wystarczy sama farmakoterapia, czy konieczne jest połączenie leków z psychoterapią. Proszę nie bagatelizować swojego pogarszającego się stanu. Odsyłam Pana również do artykułów zamieszczonych w naszym serwisie: http://portal.abczdrowie.pl/nerwica http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nerwicy http://portal.abczdrowie.pl/jak-pomoc-osobie-z-nerwica Pozdrawiam i życzę powodzenia!