Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 9 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie cukrzycy a przyjmowanie białej morwy

mam cukrzycę. Rano 127 po dwóch godz. od śniadania 193. Lekarz przepisał mi METFORMAX SR 500 boję się go brać , bo w działaniach ubocznych występuje kwasica mleczanowa , więc biorę białą morwę. Czytałem o braniu hormonu dehyroepiandrosteronu. Mam 67 lat .Proszę o radę?
MĘŻCZYZNA, 67 LAT ponad rok temu

Najważniejszy element samokontroli w cukrzycy

Samokontrola, tak jak zmiana diety czy regularna aktywność fizyczna stanowi nieodłączny element leczenia cukrzyca. Obejrzyj film i dowiedz się, jak się kontrolować w tej chorobie.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Jeżeli boi się Pani stosować METFORMAX SR 500 może Pani zwrócić się do lekarza z prośbą o przepisanie innego schematu leczenia. Należy jednak pamiętać, że objawy uboczne występują rzadko, a korzyść z przyjmowania leku zgodnie ze wskazaniami jest znacznie większa niż ryzyko działań niepożądanych. Biała morwa i DHEA nie mają potwierdzonej skuteczności w leczeniu cukrzycy. Nie leczona cukrzyca prowadzi do powikłań nerkowych, nerwowych, naczyniowych i uszkodzenia siatkówki. Zachęcam do przyjmowania leku przepisanego przez lekarza lub kontaktu z nim w celu zmiany terapii, na taką, którą będzie Pani w stanie zaakceptować.

Z wyrazami Szacunku lek. Aleksander Ropielewski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy