Leczenie depresji a powrót do pracy

Leczę się na depresję w tej chwili przebywam na zwolnieniu lekarskim- do 16.10. Przyjmuję lek o nazwie Venlectine 75 mg. Jestem zaniepokojona bo nie widzę poprawy. W głowie pustka,a zwolnienie zaraz się kończy. Nie wyobrażam sobie w tej chwili wracać do pracy, nie czuję się na tyle silna. Najlepiej czuję się w domu. Jednak martwię się co dalej , nie potrafię podjąć decyzji. Mam 50 lat i boję się że stracę pracę przedłużając zwolnienie. Proszę o radę . Alicja

Witam. Jak długo przyjmuje Pani leki, potrzeba trochę czasu, żeby zaczęły działać. Jeżeli to już długo proszę zgłosić to swojemu lekarzowi. Dodatkowo w depresji pomocna jest aktywność oraz spotkania z psychoterapeutą.