Leczenie depresji i brak popędu seksualnego

Witam mam 19 lat i nie wiem co mam zrobic. Od 5 lat mialem depresje ( bardziej dystymie). Okolo 1 msc temu. Przezylem dosc stresujaca sytuacje. OD tamtej pory bylem jakis inny 0 uczuc , myslalem ze to derealizacja jednak to chyba nie to. Jedyne co zauwazylem w znacznym stopniu to zupelny brak popedu seksualnego. Od 12 r zycia masturbowalem sie prawie codziennie po 2-3 razy. Wczesniej juz zauwazylem ,ze nie podniecam sie tak jak dawnej. Ale teraz w ogole nic nie czuje. Blagam o rady.Libido 0
19 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!
Spadek lub zanik libido może być związany zarówno z depresją, jak i z zażywaniem leków stosowanych w leczeniu depresji, a także pod wpływem traumatycznych, silnie stresujących wydarzeń.
Z pewnością jest to temat, który może Pan poruszyć ze swoim psychologiem lub psychiatrą, prowadzącym Pana przez ostatnich kilka lat. Dla pełnego spojrzenia na problem nagłego zaniku libido bardzo ważna byłaby dłuższa znajomość z Panem, znajomość historii Pana życia, Pana cech osobowości, dotychczasowych doświadczeń itp.
Jeśli dotąd nie nawiązał Pan stałej relacji terapeutycznej z żadnym psychologiem, warto zrobić to teraz. Może Pan spotkać się z psychologiem seksuologiem, który będzie miał wiedzę i doświadczenie, aby jednocześnie zająć się zarówno tematem Pana seksualności, jak i depresyjności, zaburzeń nastroju.
Pozdrawiam!