Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie depresji i epizody bezsenności

Lecze sie na depresje 4 lata zazywam teraz75mg venlofaksyny bralem tez na poczatku choroby zopiklon przez 1,5 roku puzniej bez problemu odstawilem sen byl w miare dobry jakos 8miesiecy temu mialem epizod bezsenosci zazywalem ok 8dni zopiklon sen wrucil tersz przyszedl drugi epizod przed swietami nagle utracilem sen i znow wrucilem do lekow nasenych prosze o odpowiedz co moze byc przyczynom takiego stanu
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Dzień dobry.

Na pytania dotyczące stosowania leków najlepiej odpowie psychiatra. Moje doświadczenia z osobami cierpiącymi na depresję sugerują, że problem z bezsennością może wiązać się z nieregularnym przyjmowaniem leków lub mogą stanowić objaw samej depresji.

Myślę, że w pierwszej kolejności powinien Pan skontaktować się bezpośrednio z psychiatrą, który rozpisze na nowo dawkowanie odpowiednich leków i omówi z Panem możliwe działania niepożądane. On też najlepiej wyjaśni, jaki jest związek przyjmowania lub odstawiania leków z bezsennością.

Po drugie, proponuję nawiązać pracę z psychologiem, który pomoże w znalezieniu źródła depresji i w poradzeniu sobie z nią.

Życzę powodzenia i pozdrawiam Tomasz Krasuski

www.krasuski-psycholog.pl

0

Choroby afektywne mogą nawracać, szczególnie w momentach życiowych trudnych, ważnych lub stresujących. Oprócz leków ważna jest także psychoterapia, która pozwala radzić sobie nie tylko z objawami, ale także emocjonalnymi przyczynami choroby, zapobiegać nawrotom, lepiej je rozpoznawać i reagować. Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy