Leczenie depresji i nawrót choroby

Leczę się na depresję latami, był czas bez leków, niestety musiałam znów do nich wrócić. Byłam w leczeniu wspierającym 8 lat, lekarz stwierdził,że już nie wie jak pomóc, potem w terapii 4 lata,sanatorium, wydaje mi się,że próbowałam wszystkiego,szukam ratunku, czasem bywało lepiej, jednak niestety obecnie czuję nawrót najgorszego,nie daję rady.Wszystko okazuje się na marne. Pustka. Codzienność to walka o przetrwanie, nachodzą mnie najgorsze myśli. Czy taki przypadek ma szansę na wyleczenie?

Warto zapytać lekarza o inne metody leczenia w sytuacji depresji lekoopornej. Być może zdecyduje się Pani na zmianę i podjęcie innych kroków w celu poradzenia sobie z chorobą.

Witam Panią,

Z tego co Pani pisze wynika, że od wielu lat zmaga się Pani z trudną sytuacją choroby i bardzo Pani cierpi. Rzeczywiście przeszła Pani przez wiele etapów leczenia. Czasami leczenie psychoterapią trwa bardzo długo. Jeżeli ma Pani zaufanie do swojego terapeuty, a przebyta terapia przyniosła Pani ulgę i poprawę - warto rozważyć powrót na terapię. Bardzo dobre efekty w przypadku przewlekłej depresji daje równoległa psychoterapia indywidualna i grupowa (pod warunkiem współpracy pomiędzy terapeutami). Życzę Pani wytrwałości na drodze zdrowienia.

Serdecznie pozdrawiam.

Dzień dobry, proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego, w celu omówienia aktualnego stanu. Warto pomyśleć o wznowieniu psychoterapii. Zachęcam do podjęcia psychoterapii prowadzonej w nurcie psychodynamicznym. Pozdrawiam.