Leczenie depresji i stosowanie leków

Witam! Od roku lecze się na depresje było juz dobrze, bralam początkowo olanzapinę i fluanxol, potem fluanxol i escitalopram. Niestety po imprezie i jednym piwie miałam nawrót choroby. Pani prowadzaca zwiększył mi dawki leków, niestety nie widzę poprawy. co mogę zrobić w tej sytuacji? jestem na olanzapinie, fluanxolu i escitalopramie. Lekarz rodzinny u którego się konsultowałam zaproponował Neutrop Retard. Czy ma to sens?

Oprócz farmakoterapii (leczenia lekami), zachęcam do podjęcia psychoterapii. Pozwoli ona bardziej zrozumieć emocjonalne przyczyny choroby, jej mechanizmy i objawy zwiastunowe, a także możliwości radzenia sobie i realizacji siebie pomimo choroby.

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, bierze Pani rożne leki, one zadziałaja na neuroprzekażniki i receptory ale nie mzienia Pani myślenia. To oznacza , ze po jakim czasie wraca Pani zaburzenie depresyjne czy lękowe.
Namawiam do skorzystania z terapii, poszukania przyczyny i zatrzymania mechanizmow ktore je nasilaja. Mozna prowadzic terapie przez tel i skype.
Terapie wymyslili lekarze, bo leki nie działały.
Pozdrawiam