Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie depresji lękowej i zaburzenia psychotyczne

Zaburzenia psychotyczne.Od około 2,5 leczę się na depresję lękową.Mam jednak problem z dokładnym określeniem lekarzowi psychiatrze swoich problemów zdrowotnych.Stąd spróbuje to opisać.Odczuwam lęk, że coś się ze mną zaraz stanie, taki paraliżujący. Boję się ostrych przedmiotów,myślę o tym i w głowie widzę wciąż obrazy,że mógłbym sobie coś zrobić,to wyzwala silny lęk. Szczególnie w nocy.Trudno się od tych obrazów uwolnić. Ogromne wyczerpanie tym sprawia, że te obrazy wydają mi się realne.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Rozpoznanie choroby afektywnej dwubiegunowej

I właśnie w taki sposób powinien Pan opisać objawy i trudności swojemu lekarzowi prowadzącemu. Nie ma się Pan co martwić, że "lekarz nie zrozumie", lub "nie będę potrafił tego dokładnie opisać". Taki sposób, jaki wykorzystał Pan teraz do krótkiego opisania problemu tu na portalu jest w zupełności wystarczajacy, aby lekarz zrozumiał trudność. Niestety nie wiem jakie metody leczenia zostały przez Pana zastosowane. Oprócz farmakoterapii warto jest przejść także psychoterapię, które wespół mogą przynieść korzystne rezultaty zdrowotne. Pozdrawiam.

0

Z tego, co Pan opisuje są to zaburzenia lękowe. Wyobrażenia wynikają z lęku niż zaburzeń psychotycznych. W przebiegu zaburzeń lękowych, szczególnie przy dużym nasileniu lęków, objawy mogą mieć taką formę. Warto zaufać swojemu lekarzowi, a dodatkowo rozpocząć psychoterapię.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
Mgr Daniel Melerowicz
Mgr Daniel Melerowicz Psycholog

Dzień dobry, w taki sposób może pan opisać swoje objawy lekarzowi psychiatrze. Jednak poza leczeniem psychiatrycznym zdecydowanie powinien pan rozpocząć psychoterapię, ponieważ zaburzenia lękowe które pan opisuje trwale leczy się właśnie za pomocą terapii. Pozdrawiam.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy