Leczenie depresji z lękami i bezsenność a stosowanie leków

Witam Państwa! Od lat leczę się na depresję z lękami. na dodatek dokucza mi bezsenność. Czy można zażywać taki zestaw leków jak paxtin rano i wieczorem trittico, w celu lepszego snu? Pozdrawiam!

Witam Pana. Skoro od lat leczy się Pan na depresję to pewnością ma Pan swojego lekarza, który zaleca Panu w procesie leczenia farmakoterapię. To lekarz powinien być osobą, z którą może Pan rozstrzygnąć swoje wątpliwości. Rady, wskazówki z zewnątrz bez wglądu w Pana historię choroby mogą być nietrafione i ryzykowne. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam. Wszelkie zmiany w farmakoterapii warto konsultawać u swojego lekarza psychiatry. Wtedy z dużym prawdopodobieństwem uda się Panu wraz z lekarzem wypracować najbardziej optymalne leczenie.
Nie wiem, ile ma Pan lat. Jeżeli 31 lat, to warto, by rozważył Pan psychoterapię jako dodatkową (obok farmakoterapii) metodę leczenia. Psychoterapia sięga do przyczyn choroby, a nie leczy wyłącznie jej skutki, czyli objawy (jak w przypadku farmakoterapii). Może warto roważyć konsultację u psychoterapeuty?

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl