Leczenie dorosłych chorych na autyzm

Jak wygląda leczenie dorosłych osób z autyzmem w takich ośrodkach jak WTZ- Warsztaty Terapii Zajęciowej? Jak można takie osoby leczyć z wykorzystaniem różnych czynności manualnych? Czy taka forma leczenia jest efektywna? Mam jeszcze jedno pytanie: czy dorosłe osoby dotknięte autyzmem oprócz niepełnosprawności intelektualnej w postaci autyzmu, mają jeszcze jakieś inne niepełnosprawności intelektualne? Chodzi mi o to, czy dorosły autystyk może mieć lekki, umiarkowany, głęboki lub znaczny stopień niepełnosprawności intelektualnej. Czy takie połączenia występują?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam

Zajęcia prowadzone w WTZ mają za zadanie uczyć nowych umiejętności, sposobów konstruktywnego spędzania wolnego czasu, usprawniania. Niektóre z zajęć służą do przygotowania do zawodu. Istotne w tego typu terapii jest kształtowanie umiejętności społecznych, które są niezwykle przydatne w codziennym życiu.

U dzieci i osób dorosłych dotkniętych autyzmem mogą występować również inne niepełnosprawności: deficyty uwagi, niepełnosprawność intelektualna (w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym), zaburzenia językowe oraz zaburzenia integracji sensorycznej.

Pozdrawiam