Leczenie duszności a nerwica

Dwa lata temu trafiłam na sor z silnymi duszności. Badania wykluczyły zator plucny. Na drugi dzień dalej się dusilam. Lekarz rodzinny i monolog stwierdzil nerwice lękowa.leczyłam doraźnie hydroksyzyna byłam na paru spotkaniach u psychologa. Męczyłam się z tym ponad rok. Później zapomnialam i było ok. Do przedwczoraj. Dostałam znowu ataku duszności i dziś znowu. Czy znowu to samo? Czy powinnam jechać na sor?czy to znowu nerwica? Pankline bo boję się takiego ataku jak sprzed 2lat.

Witam,

polecam skontaktowanie się ze specjalistą, najlepiej psychoterapeutą lub psychologiem, w celu podjęcia leczenia. Proszę pamiętać, że w leczeniu tego rodzaju choroby to nie leki są najważniejsze lecz psychoterapia indywidualna lub zespołowa. Ideą leczenia jest dotarcie do źródeł choroby, a potem nauczenie się radzenia sobie z emocjami. Jeśli konieczne będzie zastosowanie leków, powinny być one dobierane bardzo ostrożnie, gdyż mają krańcowo różne działanie.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel