Leczenie Euthyroxem przy niedoczynności tarczycy

Witam, Mam zdiagnozowana niedoczynnosc tarczycy. Rozpoczynałam leczenie Euthyroxem 75, w tej chwili wyrównał sie poziom Tsh i lekarz przepisał mi mniejsza dawkę Euthyrox 50. Czy mogę pomimo przyjmować dawkę 75 ? Boje sie, ze znów zacznę tyć. W tej chwili waga nie idzie w gore. Kolejna wizytę mam za 6 myć.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję stosować się do zaleceń lekarza. Lekarz najlepiej wie jak postępować ponieważ zna Pani całą historię medyczną. Należy dobrać odpowiednią dawkę leku, nie może być ani za duża ani za małą. Lekarz najwidoczniej uznał, że pierwsza dawka jest za duża dlatego ta zmiana.