Leczenie farmakologiczne ŁZS

Witam wczoraj odbyłem wizytę u dermatologa i chyba mam Łojotokowe zapalenie skóry, dostałem contrahist, tetralysal, aflofarm i po 5 dniach mam przejsc z tej maści na Protopic i tu moje pytanie w ulotce Protopicu wyczytałem ze może powodować on czerniaka, w mojej rodzinie na czerniaka zmarł ojciec, dlatego chciałbym się dowiedziec, czy mogę to zacząć brać czy lepiej nie i isc jeszcze do innego dermatologa w celu znalezienia innego leczenia ? Z gory dziekuje za pomoc.

Może Pan kontynuować leczenie. U leczonych maścią z tacrolismusem obserwowano występowanie chłoniaków i raków skóry a nie czerniaków. Czerniak u Pana taty oznacza potencjalne odziedziczenie przez Pana skóry, o którą należy dbać i unikać słońca. Nie wzrasta u Pana ryzyko wystąpienia czerniaka.