Leczenie farmakologiczne nerwicy serca

Na nerwicę serca(diagnoza2lata wcześniej,doraźnie Millocardin 30 kropli) psychiatra zapisał mi: neurotop retard 300 2x1/2; trittico 75mg 1x1 i atarax 10mg 3x1. Po 3tyg brania częsta, nieuzasadniona tachykardia120-130, nienotowane wcześniej skoki ciśnienia160/100,nasilone napady lękowe,ogólny niepokój. Fizycznie przykład zdrowia, wszelkie badania wzorcowo, żadnych problemów z tarczycą, cukrzycą.Który z leków wzmaga objawy?Czy jest sens przyjmowania antydepresanta z depresantem(atarax)?

Witam, zachęcam Panią do kontaktu z lekarzem prowadzącym. On wie najlepiej jak ustawiać dawkowanie leków, tak by były zgodne z Pani potrzebami.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witam,
gorąco polecam podjęcie psychoterapii. Leki działają jedynie objawowo, a w dłuższej perspektywie utrzymują błędne koła nerwicy. Szczególnie polecam skonsultowania się z terapeutą poznawczo-behawioralnym. Nurt ten ma dużą skuteczność w pracy z zaburzeniami nerwicowymi. Odnośnie samych leków to najlepiej skonsultować się bezpośrednio z pani lekarzem.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl