Leczenie fobii społecznej i dysmorfobii

witam kilka lat lecze juz fobie spoleczna od niedawna mam dysmorfofobie.Moge mieć np 2dni że jest ok,mam dobre samopoczucie a jeśli dostane ataku to kilka dni jestem w opłakanym stanie.tzn najchętniej bym sie rzucił pod pociąg,zauważyłem że po masturbacji te ataki się zwiększają.Wiem że to dziwne ale tak mam. .na terapii nie bylem,leczę się u psychiatry.na 4 miesiące jestem wyrejestrowany z urzędu pracy, wiec nie pójdę do żadnego lekarza.Już sam nie wiem co mam może to schizofrenia:(

Witaj, spróbuj znaleźć na swoim terenie fundacje, stowarzyszenia, ośrodki, które pomagają bezpłatnie i dowiedz się czy mają w ofercie pomoc psychologiczną, terapeutyczną. A może przy okazji odnajdziesz tam dla siebie coś jeszcze innego co Cię zainteresuje? Psychoterapia w wypadku fobii jest bardzo potrzebna, same leki często tu niestety nie wystarczają. Pozdrawiam

Dzień dobry, w przypadku pana zaburzeń zdecydowanie zachęcam do podjęcia psychoterapii, leczenie psychiatryczne nie wystarczy. Proszę skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego w pana rejonie i zapytać o instytucje udzielające bezpłatnie pomocy psychologicznej (stowarzyszenia, fundacje).