Leczenie gronkowca i paciorkowca we wczesnej ciąży

Witam, jestem w bardzo wczesnej ciąży (1,5 tygodnia). Nie zdążyłam wyleczyć do końca z gronkowca i paciorkowca, (skóra, gardło i ukł. rozrodczy). Lekarz na razie kazał się wstrzymać z antybiot., zlecił zmianę diety oraz bakterie mlekowe a przed ciążą także mydlnicę lekarską. Niespodziewanie zioła należało odstawić. Czy lampa bioptron nie ma przeciwwskazań do stosowania w okresie tak wczesnej ciąży? Chociaż na twarz i szyję mocno zaognioną liszajem. Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, lampa bioptron na twarz i szyję nie powinna mieć wpływu na rozwój zarodka i płodu ale zalecałbym się jednak wstrzymać kilka tygodni (do początku II trymestru). Pozdrawiam.