Leczenie grzybicy pochwy a opóźnienie miesiączki

Witam, mam pytanie dotyczące ginekologii. Mam 18 lat i ostatnio byłam u ginekologa. Wykryto u mnie grzybicę pochwy. Pani ginekolog przepisała mi lek o nazwie Flumycon 50mg brałam 3 tabletki dziennie co 3 dni. I tu nasuwa się moje pytanie. Miałam dostać miesiączkę w poniedziałek tak przewidywałam z programem, który pomaga i wyliczać dni do okresu i nigdy się nie pomylił. Jednak okresu nie dostałam i spóźnia mi się już tydzień. Czy ten lek opóznia miesiączkę i czy to jest normalne?

Lek. Tomasz Budlewski

Sam lek w sobie to raczej nie. Opóźnienie wynika bardziej z infekcji. Proponuję udać się na kontrolę do lekarza ginekologa.