Leczenie grzybicy pochwy od 2 lat

Martwię się, ponieważ lecze grzybice pochwy 2 lata i ona nie znika do końca, przestrzegam zasad higieny co wobec tego robić dalej nie zrobiono mi posiewu, ponieważ tam gdzie się lecze nie ma takiej możliwości.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli od dwóch lat nieskutecznie leczy Pani grzybicę pochwy, to zdecydowanie konieczne jest wykonanie posiewu w kierunku bakterii i grzybów wraz z antybiogramem i antymykogramem. Jeśli w miejscu gdzie się Pani leczy nie ma takiej możliwości, badania zawsze można wykonać na własną rękę w każdym laboratorium.