Leczenie grzybicy pochwy po szczepieniu przeciw grypie

Witam, 3 dni temu oddałam krew, 2 dni temu zaszczepiłam się przeciwko grypie, a od wczoraj mam objawy grzybicy pochwy. Twarożkowate upławy, silny świąd i szczypanie, suchy srom. Mam Clotrimazolum 100g tabletki dopochwowe. Czy to jest antybiotyk? Czy kuracja tym lekiem nie zabije mojej odporności nabytej wraz z zaczepieniem przeciw grypie? Chodziłam już do rożnych ginekologów jedni mówią, że mam czekać aż przejdzie i pic kefiry, a inni przepisują antybiotyki, z grzybicą walczę od około roku.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Sądzę że konieczne jest wykonanie wymaz oraz biogramu skuteczności leków przeciw grzybiczych. antybiotyk działa przeciwko bakteriom i nie będzie wpływu na odporność na grypę.