Leczenie guzków koloidowych tarczycy

Jakie powinno być leczenie guzków koloidowych tarczycy płata prawego o obj. 50,2 ml przy czym wszelkie badania krwi tsh ft4 w normie , czy jest kilka opcji leczenia ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, guzki koloidowe tarczycy wymagają przede wszystkim obserwacji, a ew. leczenie jest uzależnione od ich rozmiaru, objawów towarzyszących (np. ucisk tchawicy) i wyniku badań dodatkowych. W dalszej kolejności w grę wchodzi przede wszystkim zabieg operacyjny.
Obserwacja tarczycy powinna być prowadzona pod nadzorem endokrynologa.